سلام بر مشتاقان تغذیه و سبک زندگی سالم

محمد زکریای رازی، پزشک عالیقدر ایرانی:

اگر طبیب بیمار را با غذا و بدون دارو

درمان کند، با سعادت همسو شده است!

دکتر مجید سلطانپور غریبدوستی

پزشک، متخصص طب سنتی ایرانی

خدمات تغذیه درمانی بر اساس طب تلفیقی

پزشکان متخصص طب ایرانی ضمن بهره گیری از ملاحظات طب رایج، از راهکارهای درمان طبیعی و مجرب حکما و اطبای حاذق پیشین بهره می برند. این راهکارها طی قرون و سالهای متوالی تجربه و ثبت شده اند. آگاهی از نقش غذاها، غذاهای دارویی و داروهای غذایی و خواص ویژه آنها در حفظ سلامت و درمان بیماریها،… اساس خدمات تغذیه درمانی را تشکیل می دهد.

تغذیه درمانی مشکلات گوارشی

بیماری‌ ها و اختلالات  گوارشی، به همه بیماری‌هایی که بر روی هر قسمت از دستگاه گوارش، از مری تا راست روده و اندام های های گوارشی جانبی کمک کننده از جمله کبد، کیسه صفرا و پانکراس اثر بگذارند، گفته می‌شود. این اصطلاح شامل اختلالات حاد، مزمن، مکرر و یا عملکردی می‌شود. برای کسب آگاهی بیشتر نسبت به مشکلات گوارشی با کلیک بر هر شماره روی تصویر به صفحه مورد نظر حاوی اطلاعات بیشتر در مورد آن عارضه هدایت می شوید.

از مهمترین راهکارهای حفظ سلامتی، داشتن یک هضم درست و کامل و یک دفع درست و کامل است؛ هضم درست برای اینکه بدن ضمن تامین مواد مغذی، فضولات کمتری نیز تولید کند و دفع کامل برای اینکه فضولات و مواد مضر در بدن تجمع پیدا نکنند. به تعبیری غذا «بدل ما یتحلل» بوده و اجزای مورد نیاز برای بازسازی و ترمیم سولها و بافتهای بدن را فراهم می کند و این فرایند نیازمند وجود هضم و دفعی کامل است، کسی که هضم و دفع کاملی داشته باشد دیرتر به بیماری مبتلا می‌شود.